Retro járgányok, tengerpart és isteni kávé minden sarkon: élmények és látnivalók Odesszában
#Útisztori: látnivalók Odesszában
Sziasztok! Megjártuk Odesszát és erről írnék nektek pár sort, hátha más is kedvet kap hozzá! 🙂 Nagyon jól éreztük magunkat, az emberek is kedvesek még akkor is ha nem beszélünk egy közös nyelvet sem! 🙂 Abszolút biztonságban éreztük magunkat!
A reptérről a városba lehet menni taxival kb 10 perc alatt, vagy a 117-es busszal kb 1 óra alatt, ami inkább több mint kevesebb, de lehet nézelődni. A taxi ára a belvárosba általánosságban 1500-2000 HUF körül van, de ha valaki ügyesen alkudik, lehet kevesebb is!
A busz ára 7 hrivnya, ami kb 85 magyar forint. A trolik és a villamosok ára 5 hrivnya. Jegyet nem kapsz, leszállásnál kell fizetni a sofőrnél vagy ha jön ellenőrféle, ilyennel mi nem találkoztunk. Célszerű apróval készülni, mert elég macerás így fizetni, főleg ha még sokan is vannak a járművön.
A tömegközelkedés elég kaotikus, vagy van vagy nincs, vagy jön vagy nem, néha csak a megérzés vezethet! 🙂 A reptérre kifelé érdemesebb talán taxival menni, mi fél órát vártunk a buszra és nem jött, szóval nem mindig megbízhatóak a járatok!
A belváros szép, rendezett, hosszú sétálóutcával ( Deribasovskay utca), éttermekkel, butikokkal, parkkal, bevásárlóközponttal, szuveníresekkel.
Érdemes elmenni a Colonnade nevű oszlopos emlékműhöz, ahonnan inkább valamiféle ipari kikötő részre van rálátás, de egy kellemes sétával könnyen megközelíthető innen a Patyomkin lépcsősor, aminek le lehet sétálni az aljára vagy egy fogaskerekűvel le v. föl menni. 5 hrivnya az ára.
Ha már lent vagyunk érdemes átsétálni a hajóállomáshoz, körbe lehet járni, van egy kis templom, egy tengerész felesége és gyermeke szobor, lehet ücsörögni kicsit! Föntről tovább lehet haladni a sétányon az Operáig ill. a Régészeti Múzeumhoz.
Másik központi rész a vasútállomás környéke, buszokkal, templommal, mekivel, de úgy túnt ez inkább csak közlekedés szempontjából központi.
A belvárosból (Soborna square) a 203-as busszal ki lehet menni a a tengerparti részhez.(Lanzheron beach) Itt sok étkezde, tengerpartra kiülős hely van! Egészen hosszan végig lehet sétálni a homokos tengerparton! Mi a libegőig mentünk,ami kb 20 perc séta. Sajnos köd ereszkedett a környékre, de azért fölmentünk. 50 hrvinya az ára és állítólag szép a kilátás a tengerre, de annak hiányában az élmény se rossz!
Elég sokat sétáltunk csodálva az épületeket, utcákat és keresve az elképesztő falfestményeket!
Van a városban még mindenféle múzeum, vidámpark, delfinárium, de ezekbe mi nem mentünk be, nincs infóm róluk.
Az árakat tekintve, a közlekedésen kívül nem tapasztaltunk kiugró olcsóságot. A boltban illetve az éttermekben is hasonló árak vannak mint itthon. Két hely van amit jószívvel ajánlok, az egyik a Deribasovskay utcában lévő bevásárlóközpont emeletén Puzata khata névre hallgató inkább menzás jellegű étterem, de kb 4000 forintból ketten jóllaktunk és tényleg nagyon ízletes is. A másik ami pedig a Kumanets nevű étterem, ahol az árak magasabbak, de nagyon autentikus az egész hely kívül-belül, kedves a kiszolgálás és finomak az ételek is! 🙂
Ha pedig valaki kávéfüggésben szenved annak Odessza ideális hely, ugyanis szinte minden sarkon van egy kis bódé vagy járgány ahol árulják a legkülönfélébb kávékat és tényeg nagyon finomak!
Ha az ember szereti a lepukkant járműveket, annak ez a város egy kánaán! De tényleg! A közlekedés teljesen kaotikus, valami vagy jön vagy nem. Legtöbbször megérzés szerint lehet menni! 🙂 De legalább olcsó. A buszjegy kb 85 ft, a troli és a villamos pedig kb 60. Ha nem számít a kényelem és nem stresszelsz azon, hogy odaérsz-e valahova időben, akkor abszolút megéri! 😀 Bérlet nincs, jegy nincs, leszállásnál kell fizetni a sofőrnek. Nem is értem, hogy tud vezetni, figyelni az útra leugráló gyalogosokra, a többi őrült sofőrre és még kasszázik is. Elképesztő
Remélem más is kedvet kap felfedezni ezt a várost, szerintem megéri!
Az Útisztorik rovatunkan az Utazóbázis Facebook csoportok tagjai írják meg élményeiket, posztolnak képgalériákat, vagy röviden bemutatják az adott úti célt. A szövegek és a képek őszinték, nem szerkesztjük őket, szerzői jogaik – csakúgy, mint a stílus és a szellemi termék – a szerző tulajdona. Ha te is szeretnél megosztani egy élményt, akkor itt írtuk le hogy és miképp lehet ezt bárkinek megtennie.