ÁzsiaPraktikus

Minden, ami Bangkok – második rész

Vásárlás, mulatás, étel-ital

Hirdetés

Az előző részben megírtuk, mik az első lépések, ha megérkezünk Bangkokba, és általában, mit kell tudni a városról. Ebben a cikkben pedig arról lesz szó, hová menjünk vásárolni, hol vannak klassz tetőteraszok, mit együnk és hová menjünk, ha bulizni támadna kedvünk.

Egy kis shopping

A Patpong Night Marketen minden este 18 órától kezdenek kipakolni, ha vásárlásról van szó, akkor én csak ide megyek. Meglehetősen könnyen lehet alkudni és szégyen nem szégyen, az összes karórámat itt szerzem be, mert bár „hamisak”, de még 2-3 év után is nagyszerűen működnek, és nagyon szépek. Minél többet veszel, annál nagyobb a kedvezmény, úgyhogy a családomnak is mindig itt szerzem be a készleteket  🙂

Vásárolgatás, ‘shopping’ szempontjából érdemes felkeresni a Pratunam Marketet, ami minden nap már reggel 8 órától nyitva, viszont este 18 óra körül kezdenek elpakolászni. Számomra a legolcsóbb piac Bangkokban, például farmer rövidnadrágot 80 bahtért, azaz 700 forintért vettem, külföldiek alig vannak, itt is jól lehet alkudozni és nagyon sok olyan holmijuk van, amelyeket Bangkok egyik piacán sem láttam még.

Ezzel szemben van a Platinum Fashion Mall – két részes, mindkét rész 6 emeletes hatalmas shopping center komplexum. Szintén olcsó – viszont nagyon zsúfolt, én szeretem, hogy sok helyen kint van a fix ár, így nem kell alkudni.

Sokan szeretik az MBK Mall-t is – én az elején szinte mindenért oda mentem, de miután megtaláltam a jobb helyeket, elkezdtem mellőzni. Érdemes egyszer ellátogatni, de sok a tömeg áru, alkudozni pedig szinte lehetetlen.

Ezeken a piacokon és olcsóbb bevásárlóközpontokon kívül persze vannak az állati drága ‘fancy’ plázák, mint például a Siam Paragon, Central World ( ami Bangkokban a legnagyobb, többször előfordult már, hogy nem találtam a kijáratot), Central Embassy, ami annyira nagyon drága és sznob, hogy én ott embert bent még nem igazán láttam, valamint az én kedvencem a Terminal 21 aminek minden egyes emelete egy világváros sémáját mintázza és az ember tényleg Londonban, Isztambulban, San Franciscoban vagy éppen Párizsban érzi magát – szuper jó!

Tetőteraszok

Ami Bangkokban járva abszolút kihagyhatatlan, azok a sky (rooftop) bárok, azaz a tetőtéri bárok. Én akárhova megyek, minimum egy magaslati helyet mindig kinézek ahova fel lehet menni és felülről is meg lehet csodálni a várost. Teljesen másfajta élményt nyújt. Bangkokban ezek a bárok nagyon népszerűek, van olyan is, amely happy hour-t is kínál, így minden koktél fél áron van pár órán keresztül. Nekem hármat sikerült kipróbálnom, talán ez a három éppen a legnépszerűbbek közé sorolható és többször is megjártam őket.
1. Octave Rooftop Lounge at the Marriott: ez a bár a híres Marriott hotel tetején található és 360 fokos panorámát nyújt – én emiatt is szeretem nagyon, délután 17-19 óráig happy hour (minden koktél fél áron), kedves kiszolgálás, szuper – csúcs a zene is.

Bangkok2. A Sirocco Sky Bar at Lebua Bangkok talán leghíresebb bárja a felhők között. Nem tagadom, ez volt az első bár, amit már Bangkokba érkezésünk első éjszakáján bevettünk. Az utóbbi években állati híres lett a Másnaposok 2. című film miatt – ha jól sejtem az emberek nyolcvan százaléka emiatt látogat el ide. Pazar kilátás, már kicsit számomra túlértékelt és nagyon drága (koktélok 700 baht-nál kezdődnek, persze itt inkább azt kell megfizetni, hogy éppen hol fogyasztod el azt a koktélt). Kétszer voltam fent, két év különbséggel és ha valakinek nem annyira életbevágó, hogy a film miatt felmenjen, akkor választanék inkább másik bárt.

A szervizzel utóbbi alkalommal már nem igazán voltunk megelégedve és elmentek már abba az irányba, hogy filmes látványosságot csinálnak a helyből. Értsd úgy; a biztonságiak állandóan megmondták hol állhatunk, hol ülhetünk, nem állhattunk meg a lépcsőn és a fényképek készítése sem volt éppen zökkenőmentes. Egyszer jó látni és mivel nagyon szeretem a filmet, egyszer mindeképpen meg akartam nézni.

Az a bizonyos tetőterasz a Másnaposok II-ből
Az a bizonyos tetőterasz a Másnaposok II-ből

3. A Baiyoke Sky Tower a harmadik ajánlásom, ami Bangkok jelenlegi legmagasabb épülete és bárja. Nem kimondottan bár, inkább kilátó. 400 baht fejében felröpít a lift a 83. emeletig, az árban benne van egy ‘welcome drink’, majd onnan lépcsőkön lehet még felmenni egy nyitott körteraszra, és csodálni a várost. Nekem egyszer megérte felmenni, de az Octave-ból vagy Sirocco-ból ezerszer szebb látvány tárul a szemünk elé.

Banyan Tree és az Above 11 két olyan bár, ahol sajnos nem voltam még, de nagyon ajánlják.

Mulatás

Bangkok éjszakai élete pezsgő, a város szinte sohasem alszik. Valójában szerintem a srácoknak érdekesebb lehet, de azért én is mindig megtaláltam a számomra legszórakoztatóbb helyeket vagy bárokat. Azt le kell szögezzem, hogy a legtöbb hely sajnos hajnal 2-3 körül bezár, ami nálunk még korainak mondható.

A legtöbb külföldi és turista a híres Khao San Roadot fogja első körben meglátogatni és felfedezni. Ezt az őrült utcát hívják Bangkokban a ‘hátizsákosok utcájának’: bárok, éttermek, utcai kifőzdék, szuveníresek, őrült árusok, skorpió és egyéb bogarak megkóstolása, majd éjfél után őrült buli és tánc az utca kellős közepén. Ez vár rád, ha ide ellátogatsz. A legtöbben azt mondják, hogy nem szeretik és nem szívesen mennek oda, az utca mégis minden áldott este és éjszaka tömve van, nem tudom, mire vélni. Én szeretem; igen turistás, igen néha zavaró a sok árus és az, hogy nagyon tolakodóak, de hát Istenem.. Bangkok nagyon sok helyen erről szól. Egy szó mint száz, szerintem kötelező és kihagyhatatlan.

A Khao San Roaddal párhuzamos utca a Soi Rambuttri – kicsit csendesebb, bár szintén nagyon élénk utca, tele remek éttermekkel, bárokkal.

Alkonyodik
Alkonyodik

Éjszakai klubokkal kettővel volt közelebbi kapcsolatom és tapasztalatom, ezeket pedig bátran ajánlanám mindenkinek: Levels és a Ce La Vi. Mindkét hely olyan, ahova kicsit ki kell öltözni, Ce La Vi-ben szerdánként szokott lenni Ladie’s Night.

Aki Bangkokban őrült partikra vágyik, azt kicsit el kell szomorítsam: igaz, hogy nagyon élénk az éjszakai élet és sok olyan új dolgot lát az ember, amit sehol máshol, de nálam ott kezdődik a buli, hogy minimum reggel 6-ig nyitva minden, és nem csak az alkoholmámorban úszó őrült turistákat kell mindenhol kerülgetnem. Zene ügyileg sem nagyon az én terepem, jó volt néha kimozdulni és ilyet is átélni, de így hogy éltem Amerikában és Ázsiában is, számomra a legjobb bulik és éjszakai élet Európában van.

Étel-ital

Ejtenék pár szót még az étkezésről, mert a thai konyha azért mégiscsak döfi és a kajáik nálam mindig minden mennyiségben jöhetnek. Amit szerintem mindenképpen ki kell próbálni:

Kesudiós csirke rizzsel, mindenféle zöldségekkel
Kesudiós csirke rizzsel, mindenféle zöldségekkel
  • pad thai (na ki hitte volna, hogy ezt írom először?:): bármilyen furcsa is, a thaiok ezt az ételt nem szívesen fogyasztják és ez a legnépszerűbb kajájuk, ez az az étel amit bármelyik turista legelőször kiválaszt és megkóstol Thaiföldön járva. (azért nem fogyasztják szívesen, mert kissé édes az alap szósz amivel készítik és ugye köztudott, hogy a csípősre esküsznek).
  • tom yum gai (csirkével) és tom yum gung (rákkal) – levesek
  • tom ka gai (kókusztejes, csirkés) – szintén leves
  • személyes, legnagyobb kedvencem a clear soup (tiszta leves) tofuval, mindenféle zöldséggel, bébi kukoricával, üveges tésztával, csirkével és mindezt jól meghinteni csilivel a tetején (mehet bele szója szósz is:)
  • kesudiós csirke rizzsel, mindenféle zöldségekkel
  • massaman curry leves rizzsel (kissé édesebb leves, benne kesudió, főtt krumpli, csirke vagy marhahús és hagyma – isteni!!!)
  • som tam, azaz a híres papaya saláta: papaya hallatán gondolom mindenkinek inkább a gyümölcs ugrik be – hát ez a papaya másik fajtája, szintén vegyesen mindenféle zöldséggel, mogyoróval és erős csilivel a tetején – kötelező ha Thaiföldön jársz!
  • kedvenc édességem pedig: friss mangó ragacsos rizzsel, azaz a ‘mango sticky rice’: bár elsőre biztosan furcsán hangzik (de az ázsiaiak amúgy is sok furcsaságot esznek:), de a rizst leöntik kókusztejjel, ettől összeáll és kissé édes lesz, friss, szeletelt mangóval árulják, tetején mogyoródarabkák. Fenséges!
Mangós rizs, a kedvencem!
Mangós rizs, a kedvencem!

És akkor még nem említettem a temérdek utcai árustól kapható portékákat, amiket legtöbbször nem tudtam micsoda de jól nézett ki, így megvettem és megkóstoltam. Nem kell félni semmitől, a legtöbb ételt előtted az utcán, friss alapanyagokból készítik és ott biztosan tudod mit kapsz és mit eszel (soha az életben nem lett bajom semmitől, ezzel ellentétben számtalan olyan esetet hallottam, hogy nívósabb éttermek vagy drága büfék után rosszul lettek emberek és ételmérgezést kaptak, mert néha napokig tárolják az ételt, amit olyan melegben és olyan körülmények között nem szabadna). Feltétlenül ki kell próbálnotok a különböző smoothie-kat is, valamint a frissen, szeletekben árult gyümölcsöket (görögdinnye, maracuja, mangó és banán nálam vittek mindent, volt olyan nap, hogy csak ezeken éltem).

A smoothiek nagyon finomak!
A smoothiek nagyon finomak!

Ha alkohol, akkor sör, sör és sör (Chang, Singha és Leo megy náluk nagyon, külföldi sörök drágááák). Ajánlanám még a thai rumot; a Sang Som-ot vagy a thai whisky-t, a Hong Thongot. Akár magukban is, jéggel. Brutálisan finom ( mennyiségekkel vigyázni, néha vödörben árulják őket.. 😀 )

Az egész városra összességében szánnék 5 napot, 4 éjszakát – és akkor azt mondom, hogy nem csak lerohanni kellett a fő nevezetességeket, hanem élvezhető is volt. Bangkok az én szememmel nézve egy hatalmas káosz – a közlekedés, néhány helyen a bűz, a nagyon magas páratartalom és meleg, a tömeg és a kultúrsokk ami néha-néha éri az embert – de így szerethető.

Ha szeretnél még többet olvasni Bangkokról és Dél-Kelet Ázsiáról, Vivi blogján megteheted.

Octave Rooftop Lounge at the Marriott
Octave Rooftop Lounge at the Marriott
Kókusz fagyi!
Kókusz fagyi!

Ha szeretnétek a facebookos utazó közösségünkhöz tartozni, csatlakozzatok csoportjainkhoz! Európai úti célokkal kapcsolatos bejegyzéseket az Utazás Európában csoportban találhattok, Európán túli utazások számára az Utazás a nagyvilágban csoportunkat ajánljuk.

Élményprogramok:

Kapcsolódó cikkek

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük

'Fel a tetejéhez' gomb